Samanta Eler Dolinšek Psihologinja, specialistka klinične psihologije (priznanje na MZ poklicne kvalifikacije-specializacije zaključene v Italiji), psihoanalitična psihoterapevtka s 14 letnimi izkušnjami na področju psihološkega in terapevtskega dela.
Na Fakulteti za psihologijo v Trstu je magistrirala leta 2010 iz področja razvojne psihologije. Magisterij je zaključila pod mentorstvom dr. Giuseppe dell'Acqua, specialist psihiatrije. V okviru magistrske naloge je preučevala samomorilno vedenje, ter izvedla analizo preventivnih programov na tovrstnem področju, ki jih ponujata Slovenija in Italija.
Dodatna izobraževanja: 2011: enoletno izobraževanje o klinični obravnavi nove simptomatike in sodobne psihopatologije - (Jonas Onlus - Milano, Italija) 2016: podiplomsko izobraževanje za delo z osebami z motnjo avtističnega spektra - Ljubljana (Alma Mater Europae) 2011-2019: specializacija na Raziskovalnem Inštitutu za aplikativno psihoanalizo (Milano), specializacija iz psihoanalitične psihoterapije. V specialistični disertaciji je preučevala psihoanalitično psihoterapevtsko prakso pri delu s psihotičnimi motnjami in avtizmom. 2021: podiplomsko izobraževanje ''psihodiagnostično ocenjevanje osebnosti in psihopatologije'' (Giunti testing, Italija) 2022: Rorschach R-PAS (Studio Ripsi, Italija) 2022-2023: enoletno podiplomsko specialistično izobraževanje klinične nevropsihologije (Studio Ripsi, Italija) 2024-v teku: enoletno podiplomsko izobraževanje ''Avtizem: diagnostika in intervence'' (v teku, Studio Ripsi, Italija)
Vključena v osebno psihoanalitično izkušnjo od leta 2007 (Italija-Trst).
Leta 2017 je kot soavtorica izdala pravljico-slikanico namenjeno predšolskim otrokom v okviru širšega preventivnega projekta na področju pomena varne navezanosti kot temelj duševnega zdravja. Vpisana v Zbornico psihologov Furlanije Julijske Krajine (sekcija A, št. 1434) od leta 2011. V svojem raziskovalnem delu se ukvarja z lacanovsko psihoanalizo pri obravnavi psihotičnih stanj.
Delovne izkušnje: 2006: pripravništvo (po 1. bolonjski stopnji) v zasebni psihoanalitični ordinaciji il Frutteto v Trstu 2010: pripravništvo (po 2. bolonjski stopnji) v Centru za psihoanalitično kliniko Jonas Onlus Trieste v Trstu 2011-2017: zaposlitev v Zavodu Šentprima (Zavod za rehabilitacijo in izobraževanje), psihologinja na področju zaposlitvene rehabilitacije 2011/2012: klinična praksa pod supervizijo v psihiatričnem urgentnem oddelku za diagnostiko in zdravljenje (Splošna bolnišnica Ospedale Maggiore - Servizio Psichiatrico di Diagnosi e Cura) v Trstu 2013/2014: klinična praksa pod supervizijo v Zdravstvenem Zavodu Celjenje v Kopru 2013-2022: zaposlitev (2013 do 2017 za polovični delovni čas, kasneje polni delovni čas) v Zdravstvenem Domu Koper, v Centru za preprečevanje in zdravljenje odvisnosti od prepovedanih drog, v Dispanzerju za medicino dela, prometa in športa 2011 do 2022: članica strokovnega multidisciplinarnega tima na področju zaposlitvene rehabilitacije v Zavodu za rehabilitacijo in izobraževanje Šentprima, kjer je izvajala psihodiagnostične postopke za ugotavljanje ocen delazmožnosti. Sodelovanje v projektu ''Prehod mladih na trg dela'' (namenjen nudenju strokovne pomoči mladim s posebnimi potrebami pri lažjem prehodu na nadaljnjo stopnjo šolanja oziroma na trg dela). 2017 do 2022: redna zaposlitev v ZD Koper (Zdravstveno vzgojni Center), kjer je izvajala individualne in skupinske programe za krepitev zdravja ter delavnice za duševno zdravje. 2013-še v teku: ustanovitev zasebne psihoanalitične ordinacije AGALMA (Koper, Sežana, Postojna), namenjene diagnostičnemu in psihoterapevtskemu delu s posamezniki, pari, družinami. 2016-še v teku: strokovna vodja zasebnega Zdravstvenega zavoda Amaltea-zavod za psihoterapijo in svetovanje. 2020/2021: članica strokovnega tima v programu psihosocialnega svetovanja v okviru MOK (Mestne občine Koper) Od maja 2022-še v teku: zaposlitev kot specialistka klinične psihologije v okviru Ambulante za klinično psihologijo (ZD Izola)
ZUNANJI STROKOVNI SODELAVCI Ksenija Bratuš Albreht: mag. socialnega dela, psihoanalitična psihoterapevtka Svojo poklicno pot je začela leta 2007 na področju duševnega zdravja in nudenja strokovne pomoči posameznikom, z različnimi oblikami duševnih stisk in težav v duševnem zdravju. Študij iz področja psihoterapije je zaključila v okviru Slovenskega društva za psihoanalitično psihoterapijo – SDPP, ki je polnopravni član Evropske federacije za psihoanalitično psihoterapijo – EFPP. Študij iz psihoanalitične psihoterapije je obsegal štiriletni klinično-teoretični študij, večletno izkušnjo lastne psihoterapevtske obravnave in zagovor dolgotrajnih obravnav, vodenih pod supervizijo, ter je tako postala polnopravna članica društva SDPP (http://www.psihoanalitiki-ipa.si/ ). Svojo psihoterapevtsko prakso izvaja v Postojni in v Kopru. Druga izobraževanja,študiji in delovne izkušnje: Po končani gimnaziji je najprej zaključila študij in diplomirala na Fakulteti za socialno delo, leto kasneje pa tudi diplomirala na Fakulteti za varnostne vede. V okviru podiplomskega študija je šolanje nadaljevala v več smereh in sicer v okviru magistrskega študija v smeri duševnega zdravja, ter podiplomskega izobraževanja iz področja avtizma. Od leta 2008 je zaposlena v Zavodu za rehabilitacijo in izobraževanje Šentprima (https://www.sentprima.com/ ) , kot vodja tima zaposlitvene rehabilitacije, kjer si je pridobila raznolike izkušnje na področju dela z osebami s hudimi težavami v duševnem zdravju, ter psihološkega svetovanja in zaposlitvene, ter psihosocialne rehabilitacije. Ima opravljen strokovni izpit iz socialnega varstva. Od leta 2018 dela na področju psihološkega svetovanja z mladostniki s posebnimi potrebami (avtizem, čustveno-vedenjske težave, ADHD) in svetovalnega dela s starši. Od leta 2020 je nosilka programa za psihosocialno svetovanje v okviru MOK, kjer nudi storitve svetovanja in psihoterapije posameznikom, tako odraslim, kot otrokom in mladostnikom, ki se soočajo s težkimi življenjskimi situacijami, trpijo za tesnobo, depresijo in drugimi težavami v duševnem zdravju. Svojo poklicno pot prepleta s stalnim izobraževanjem in osebnim izpopolnjevanjem tako v Sloveniji, kot v tujini. V Angliji se je udeležila izobraževanja na področju čuječnosti (Mindfulness). Ima zaključeno mediacijsko usposabljanje v okviru Družbe za mediacijo in reševanje sporov, ter različna izobrževanja iz področja duševnega zdravja. Redno se tudi udeležuje seminarjev in konferenc iz področja psihoanalitične psihoterapije. Trenutno je vključena v študij psihologije.